Sincik Haber
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Sağlık Haberleri


 • Doğal Yollarla Penis Uzar Mı?

  Erkeklerin çoğu penis boyunun yetersiz veya küçük olduğu düşüncesine kapılmaktadır. Böyle bir düşünceye kapılmasının ardında farklı sebepler bulunmaktadır. Hem toplum tarafından ortaya atılan algı hem de kız arkadaşlar tarafından edilen itiraflar pek çek erkeği bu sorunu ortadan kaldırmak için farklı arayışlara yönlendirmektedir.

  Penis boyunun yetersiz olduğu düşüncesine kapılan her erkek penis büyütmek için en doğal ve kolay yoldan nasıl penis büyütebilirim sorusunun cevabını aramaktadır. Peki, gerçekten doğal yollarla penis uzar mı? Böyle bir şey gerçekten mümkün mü?

  Cinsel organı uzatmaya yönelik olarak bilim adamları bu sorun üzerine yıllardır çeşitli çalışmalar yapmaktadır. En son İrlandalı bilim adamlarının üretmiş olduğu PeniXL büyütücü krem, gerçek anlamda penis büyütmenin mümkün olduğunu ispatlar niteliktedir.

  Neden Penis Büyütücü Krem Tercih Etmeliyim?

   

  Küçük penis boyuna sahip olan erkekler penis büyütmenin yollarını kullanarak bu sorundan kurtulmak istemektedirler. Peki, penis büyütmenin yolları nelerdir? Hangi penis büyütme yolu tercih edilmelidir?

  Doğal yollarla penis büyütme teknikleri arasında büyütücü kremler, büyütücü haplar ve büyütücü pompalar yer almaktadır. Belirtiğim bu yöntemler arasında en fazla etkiye sahip olan ürünler ise penis büyütücü kremler olmaktadır.  Bu da bizlere neden penis büyütücü krem tercih edilmelidir sorusunun en iyi cevabıdır.

  Özellikle İrlanda menşeili PeniXL krem 3 ay süreyle kullanıldığı takdirde 3 ile 7 cm arasında penis büyüklüğü sağlarken 1-2 cm de kalınlaştırma gerçekleştirmektedir. Penis büyütücü krem direk olarak lokal bölgeye uygulandığından daha çabuk ve gözle görülür bir etki sağlamaktadır, neden tercih edildiğinin ise en büyük göstergesidir.

  PeniXL Büyütücü Krem Siparişi Nasıl Verilir?

   

  Böylesine büyük bir probleme sizde son vermek istiyorsanız HBT İthalat A.Ş. güvencesiyle ürünü temin edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 7 yıldır bu sektörde varlık gösteren firma ile orijinal PeniXL büyütücü kremden almak istiyorsanız https://www.buyutucukremci.com/penis-buyutucu-krem-nasil-kullanilir/ internet adresinden veya 0546 440 0 900 numaralı telefondan işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  PeniXL kremin 2017 fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

  • 1 kutusu 89 TL
  • 2 kutusu 160 TL
  • 3 kutusu 199 TL

  HBT İthalat A.Ş. kampanya olarak 2 kutu alanlara geciktirici, 3 kutu alanlara ise penis büyütücü pompa hediye etmektedir.

  Devamı.. »
 • Geciktirici Hap Neden Kullanılır

  Geciktirici hap olan Novagra cinsel ilişkideki süresini uzatmak isteyen erkeklerin kullandığı ilk üründür. Erken boşalma dediğimiz ciddi sorun yüzünden cinsel ilişkiler çok çabuk bitmektedir. Erken boşalma uzun süre devam ettiği zaman erkeklerde zaman zaman cinsel isteksizlikte gözlemlenmeye başlanır. Bu sorunlar gittikçe büyüdüğü zaman erkekler artık ilişkiye giremeyecek dereceye gelmektedirler. Bahsettiğimiz bu problem sadece erkekleri etkilemez ilişki esnasında bayanları da ciddi mana da etkilemektedir. Bu yüzden erkekler çözüm arayışına girerler ve Novagra dediğimiz geciktirici ürün ile karşılaşırlar. Erken boşalma problemine karşı birebir etkili olan Novagra geciktirici hap cinsel ilişkiyi en az 40 dakika kadar uzatır. Novagra içeriğinde tamamen doğal ve bitkisel ürünler barındırır. Bundan dolayı direk vücuda etki eder.

   

  Novagra, satışının olduğu hemen hemen bütün ülkelerde en iyi geciktirici hap olarak da bilinmektedir.

  Novagra Geciktirici Hapı Nasıl Kullanırım

  Novagra geciktirici hapı kullanmak için yeğinizi en az 1 saat önce yemeniz gerekmektedir. Novagra asla aç iken tüketilmemelidir. İlişkiye girmeden en az 10 dakika önce bol su ile kullanın. Novagra hapı günlük 1 den fazla tüketmeyiniz. Günlük olarak 1 defa kullanmanız sizin için yeterlidir. Fazla kullanıldığı zaman bazı problemler çıkartabilir.

  Novagra geciktirici hap belirlenen miktardan fazla kullanılmaz. Düzenli kullanıldığında vücutta asla yan etki göstermez. Novagra erken boşalma hapını kullanmanız için sağlık yönünden asla bir problem yaşamamanız gerekmektedir. Yani kalp ve tansiyon gibi hastalıklarınız varsa kullanmamanızı tavsiye ederiz.  Unutulmamalıdır ki en iyi geciktirici hap doğru kullanıldığı zaman daha da etkili olabilmektedir.

  Novagra’nın Faydaları Nelerdir

  Novagra geciktirici hap kullanıldığında doğal olarak cinsel ilişkideki performansınız bir hayli arttırmaktadır. Ayrıca bu hap sperm miktarını düzenler ve sperm miktarında artış gerçekleşir, ilişki süresi en az 40 dakika uzar. İlişki süresi uzadığında çiftler daha iyi tatmin olmaktadır. Novagra erken boşalma hapı düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman vücutta kalıcı olarak etki göstermektedir. Daha detaylı bilgi için http://www.48saatetkili.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Novagra Nerede Satılır

  Geciktirici hap fiyatları incelendiği zaman en uygun fiyatın Novagra’da olduğu görülmektedir. Novagra geciktirici hapın satışı internet üzerinden yapılmaktadır. Genel olarak bayii tarzı yerlerde satışı yoktur. Orijinal geciktirici ürüne sahip olmak için resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu sayede en iyi ürünü satın almış olacaksınız. Bundan ziyade satıcı firmanın kendi telefon numaralarını kullanarak ta sipariş verebilirsiniz. Geciktirici hap fiyatları normalde 99 TL’den başlamakta olduğundan bu kampanyadan faydalanmanızı ümit ediyoruz.

  Devamı.. »
 • Aile planlaması nasıl yapılır

  Aile Sağlığı Merkezinde ücretsiz ve sürekli olarak Aile Planlaması hizmetleri verilmektedir.

  Aile Planlaması, isteyen ailenin istediği zaman ve istediği kadar çocuk sahibi olmasını amaçlayan bir uygulamadır.

  Aile Hekiminizin uygun gördüğü ve ailelerimizin tercihleri de dikklate alınarak uygun olduğuna karar verilen yöntemler uygulanmaktadır.

  Bu yöntemlerden: Hap, Kondom, Rahim içi araç (spiral), Aile Sağlığı Merkezimizde ücretsiz uygulanmaktadır.

  Spiral taktıran hastalarımızdan istedikleri zaman spiralleri çıkartılmaktadır.

  Aile Planlamasının Amacı: Ailelerin çocuk sahibi olmalarını engellemek veya çocuk sayısını sınırlamak değildir. İstenmeyen, beklenmedik zamanda hamile kalmayı önlemektir. Ailelerimizin hayatlarını planlamalarına yardımcı olarak sağlıklı nesillere kavuşmaktır.

  Devamı.. »
 • Gebelik takibi

  Yumurtlama (ovulasyon) adet başlangıcından sonraki yaklaşık 14. günde (2 hafta sonra) gerçekleşir. Ovulasyondan 24-48 saat önce veya sonrasındaki ilişkilerden hamile kalınabilir. Tıbbi deyimlerde gebelik (yumurtlama günü her kadında az da olsa değişebileceğinden) son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılmaya başlar. Yani ilişki öncesi 2 hafta da gebeliğe katılır. Başka bir deyiş ile , gebeliğin başlangıcı yumurtanın olgunlaşmaya başladığı andır. Bu an da son adet tarihinin ilk günüdür. Yumurtalık (over) içinde bir yumurta (folikül, ufak kistçik) son adet tarihinin ilk gününden itibaren büyümeye başlar, Yumurtlama olduğu an sperm ile birleşebilirse gebelik devam eder. Bu hesapla gebelik yaklaşık 40 hafta sürer.

  Kan testi: Sperm yumurtanın içine girdikten (Bu olay tüplerde olur,sonra embryo rahime yerleşir) yaklaşık 10-12 gün sonra (embriyo) bHCG denen bir hormon salgılamaya başlar ve giderek artan bu hormonun kanda tespiti gebeliğin en erken tespit yöntemidir. Başka bir deyişle beklenen adetten 3-5 gün önce, ilişkiden 10-12 gün sonra, tıbbi terim olarak gebelik 3,5 hafta iken kanda gebelik tespit edilebilir.

  İdrar testi: bHCG hormonu belli bir kan seviyesine çıkınca idrarda da tespit edilebilir. Piyasada hassasiyet derecelerine göre değişik ürünler satılmaktadır. Kanda gebelik testi kadar olmasa da bazıları beklenen adet tarihinden birkaç gün öncesinde sonuç verecek kadar hassastırlar. Yine de beklenen adet öncesinde veya birkaç gün adet gecikmesinde eğer (-) çıkarlarsa 1 hafta sonra tekrar edilmeleri gereklidir. Ayrıca özellikle İdrar yolu enfeksiyonu mevcut ise sonuç yanlışlıkla (+) de çıkabilir. Kontrol edilmeleri önerilir.

  Ultrasonografi: Hamilelik tespitindeki altın standard ultrasonografidir. Gebelik en erken 5. haftada, yani ilişkiden sonraki 3. haftada 4-5mm büyüklüğe ulaşır. Bebeğin ve kalp atışlarının izlenmesi ise 1 hafta sonra, yaklaşık 6-6,5 haftada olur.

  Kan ve idrar testleri hamileliği saptasalar da gebeliğin sağlıklı devamı konusunda çok güvenilir bilgi vermezler, ayrıca rahim dışında gelişen dış gebelikler, hormon salgılayan yalancı gebelik olasılıkları ancak ultrasonografi ile ekarte edilebilir.

  Gebeliğinden emin olan anne adaylarının ilk yapması gereken Aile Sağlığı Merkezine giderek bağlı olduğu aile hekimine veya aile sağlığı elemanına bildirimde bulunmaktır. Bir Kadın-Doğum uzmanına veya hastanede takip düşünenlerin de mutlaka aile sağlığı merkezine kayıt olması gerekir. Aile hekiminiz ve aile sağlığı elemanınız izlemeniz gereken yol hakkında size en kısa öz ve anlaşılır açıklamaları yapacaktır.


  Aile Sağlığı Merkezinde gebelik boyunca dört kez izlem için (ilk gelişten sonra üç kez) çağrılacaksınız. Boyunuz, kilonuz, Kan Laboratuvar değerleri, bebek kalp sesleri rutin takip edilecek, iki kez Gebe-Tetanoz aşısı yapılacaktır.

  Ayrıca Gebelik , Doğum ve Bebeğinizle ilgili aklınıza takılan her soruyu aile hekiminize ve aile sağlığı elemanınıza sorabilirsiniz.

  Devamı.. »
 • Tarama testleri yenidoğan

  Koruyucu sağlık hizmetlerinin en önemli parçasını taramalar oluşturur. Tarama testlerinin en yaygın bir şekilde uygulandığı dönem yenidoğan dönemidir Metabolik hastalığın bulgu vermeden ve geriye dönüşümsüz zararlar oluşturmadan teşhisini koymak temel amaçtır. Taramada kullanılan testler ile tanı amaçlı testler arasındaki farklılık vardır. Tarama testi sağlıkla ilgili bir sorun olabileceği konusunda uyarır. Tek başına kesin olarak hastalığın olduğunu söyleyemez. Şüphe edilen durumlarda kesin tanı koydurucu testler yapılmalıdır. Günümüzde tarama programına alınması gerekli iki hastalık vardır:

   

  Birincisi Fenilketonüri hastalığıdır. Yenidoğan bebeklerde görülen fenilketonüri hastalığı tedavi edilebilir zeka geriliklerinin en önemli nedeni olup erken konulan teşhiş ile önlenebilmektedir. Fenilketonüri, yenidoğan bebeklerin karaciğerindeki fenilalanin hidroksilaz enzim eksikliği sonucu ortaya çıkan doğumsal metabolik bir hastalıktır. Doğumda normal olan bebekte beslenmeyi takiben metabolize olamayan ve biriken fenilalanin ve artıkları giderek beyin dokusuna toksik etki gösterir. Zeka geriliği beş ve altıncı aylarından sonra belirgin hale gelir. Tedavisi fenilalaninden kısıtlı diyettir. Tedavi iyi ve yeterli sürede uygulandığı zaman çocuk beklenen zeka potansiyeline ulaşır. Bunu başarabilmek için erken tanı önemlidir.
  İkincisi Tiroid bezinin yokluğu veya az çalışması sonucunda oluşan doğumsal hipotiroididir. Önlenebilir zeka geriliğinin önemli nedenlerinden bir diğeridir. Erken tanı ile hormon tedavisi verilerek zeka geriliği önlenebilir. 
   
  Sağlıklı zamanında doğmuş bebeklerde kan örneği ilk 7 gün içinde olmalıdır. Eğer ilk örnek ilk 24 saat içinde alındı ise, bebek 1-2 haftalık olunca yeni bir örnek alınarak metabolit birikimi ile giden metabolik hastalıklar için yeniden test edilmelidir.

  Metabolik tarama amaçlı kan örneği alınması için en ideal zaman bebeğin proteinli besinler almaya başlamasından 24 saat sonrası, ilk 72 saatlik süredir. Metabolik tarama amaçlı kan örneği özel filte kağıtlarına alınır. Bu kağıtların üzerine hasta ile ilgili tüm bilgiler, adres ve telefon eksiksiz olarak yazılır. Sonuçlar iki veya üç hafta içinde belli olur. Kan örneği yetersiz ise veya şüpheli ise yeni örnek istenir.


  Diğer Tarama Testleri
  İşitme taraması ve görme her yenidoğan bebeğe uygulanması gereken bir taramadır. Bebeğin gözlerinin ışık veya objeye fikse olup takip etmesi ile görme taraması yapılır. Prematür doğum öyküsü, ailede çocukluk çağı görme problemlerinin olması bebeğin ayrıntılı tetkiklerle taranmasını gerektirir.
   
  Ayrıca yenidoğan döneminde gelişimsel kalça displazisi, konjenital kalp hastalıkları, hiposfadias, inmemiş testis, yarık damak, dudak gibi hastalıklar da fizik muayene ile taranabilir.
  Doğuştan kalça çıkığında ise son zamanlarda ultrasonografi kullanılmaktadır ve 4-6 aya kadar kalça anormalliklerini tanımlamada duyarlıdır.Doğuştan kalça çıkığı için yenidoğanlar taburcu olmadan önce muayene edilip birinci ayda kalça USG ile taranmalıdır. 
  Aile Sağlığı Merkezinde İzlem Bebek anne sütü almaya başladıktan sonra en geç bir hafta içinde nüfus kaydı yaptırılarak aile hekimine getirilmelidir. Aile hekimliğinde topuk kanı alınır ve tarama testlerini sorgular. Yapılmayanlar varsa yapılması gerekenleri anlatır. Ayrıca aylık olarak rutin kontrollere çağırmak için randevu planlaması yapılır. Aşılar ve izlemler bir yaşına kadar çok önemlidir.
  Devamı.. »
RSS
sahibinden satılık arsa fragman izle yeni havalimanı ibrahim saraçoğlu arnavutköyde satılık arsa