Sincikhaber.Net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Makaleler


 • Sıvı Altı Ano Profili

  Binaların yapımı esnasında duvar yüzeyi olarak tanımlanan kısımda gerçekleştirilen sıva işleminin pürüzsüz ve eşit bir şekilde yapıya dağılımının sağlanması gerekir. İşte bu noktada devreye sıvı altı ana profili girmektedir. Bu profil sayesinde sıva işlemi her yüzeye eşit bir şekilde dağılır ve böylece binanın duvarları pürüzsüz ve şık bir görünüme sahip  olmuş olur.

  Sıvanın üzerine binanın boyama işlemi gerçekleştirileceği için alttaki sıvanın da pürüzsüz ve boya dengesini zedelemeyecek yapıda olması gerekir. Bu nedenle günümüzde sıvı altı ana profillerinin kullanımı oldukça önem arz etmekte ve yapımını gerçekleştireceğimiz yapılar için  olmazsa  olmaz kriter konumundadır. Binanın sağlamlığını artırmak için de özellikle sıvı altı ano profillerini tercih etmeliyiz.

  Ano Profil Türleri

  Ano Profil türleri yapımını gerçekleştireceğimiz bina da kullanılan yapı malzemelerine ve türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Günümüzde daha çok binaların duvarlarının yüzey kısımlarına yerleştirilen su altı ana profillerinde dayanıklılığı ve sağlam görünümü artırmak adına alüminyum anaprofilleri tercih edilmektedir. Yapımında tercih edeceğimiz profilin kalınlık oranının fazla olması da duvarların sağlamlılığını ve uzun ömürlülüğünü artıracak olan diğer faktörler arasında yer almaktadır.

  Bahsetmiş olduğumuz profil türleri her yapıda farklılık arz etse de ortalama standardı bu şekilde olmaktadır. Genel olarak inceleme ve gözlem yapıldığında ise karşımıza çıkan tabloda daha çok binalarda alüminyum sıvı altı ana profil türlerinin kullanım alanının daha yaygın olduğunu görmekteyiz.

  Sıvı Altı Ano Profili Nasıl Kullanılır?

  Bina duvarlarında direk boyama işlemine geçildiğinde bu hoş bir görünüm yansıtmayacak ve alt tabakada pürüzlü  bir yapı ortaya çıkacaktır. İşte bu nedenle binaların duvar kısmında bu görünümü engellemek adına sıvı altı ana profili mutlaka kullanılmalıdır. Binada kullanılacak olan sıvı altı ana profilleri için kaliteli ve sağlam malzemeler tercih edilmelidir.

  Bunun için de piyasada bulunan ürün çeşitliliğini de göz önün alarak ayrıntılı bir araştırma yapılmalı ve gerektiği durumlarda da bir uzmandan bu noktada destek alınmalıdır. Çünkü sıvı altı ana profili kullanımı binada kullanılan yapı malzemesine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Siz de http://www.vesnametal.com.tr/urunlerimiz/siva-alti-ano-profili/ internet sayfasını ziyaret ederek; bu ürüne etkili bir düzeyde sahip olabilirsiniz!

   

  Devamı.. »
 • İstanbul Web Tasarım

  Dünya, değişim ve gelişim içindedir. Yaşanan olaylar karşısında yeni hizmetler bulunmakta ve sunulmaktadır. İnternet uzun zamandır hayatımızda. Dünyanın yaşadığı pandemi zamanında olduğu kadar internet hiç hayatımızın merkezine oturmamıştı. Pandemi, İstanbul web tasarım firmalarına olan ihtiyacı artırdı. Mağazasında satış yapan küçük esnaf dahi site açarak ürünlerini satmayı hedeflemekte.

  Günümüzde her sektör kendini internette ifade etmeye çalışmaktadır. Reklam, tanıtım, ticaret eskide olduğundan çok farklı icra edilmekte. Kağıtla yapılan reklam ve tanıtımın yerini siteler aldı. E-ticaret sayfaları, ürünlerinizi daha geniş kitleye ulaştırıyor. Daha geniş kitle daha fazla satış ve kazanç demektir. Kazanmak, zamanın gerektirdiği ve getirdiği değişimlere ayak uydurmakla mümkündür.

  Web Tasarım Firması Tercihi

  Şirketler, devlet kurumları, kişiler, sanatçılar, firmaların nerdeyse hepsinin internet sitesi var. İnternetin çok yaygın kullanıldığı günümüzde sitenin olmaması çok büyük bir kayıptır. Sitenin olmaması kadar profesyonel İstanbul web tasarım firmasından destek almamak da kayıptır. İstanbul, ülkemizin en kalabalık kentidir. Ülkemizin ticareti, sanayisi ve endüstrisinin kalbi İstanbul’da atmakta.

  Kentte bulunan çok sayıdaki firma, sitesini kurmak için web tasarım firmalarından yardım alır. İstanbul’da tasarım firmalarının sayısı da oldukça fazladır. Çok sayıdaki firmalar arasından seçim yapmak son derece zor olacaktır. Size bu konuda yardımcı olmak isteriz. Tercihinizi kesinlikle profesyonellerden yana kullanın. Ucuz diye asla amatörlerden hizmet satın almayın.

  İstanbul Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri

  Profesyonel firmalar tasarıma başlamadan önce müşteriden siteden beklentisi, istekleri ve talepleri alınır. Tasarım tecrübeli ve eğitimli ekip tarafından gerçekleştirilir. Ekipte, ekip lideri, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, sanat direktörü ve yazılım mühendisi yer alır.

  Ekip istekler doğrultusunda tasarımı yaparken müşteriyle dirsek teması içindedir. Sona yaklaşıldığında demo müşteriyle paylaşılır. Görülen eksikler ve hatalar revize edilir. Profesyonel İstanbul web tasarım firması, özgün, farklı ve etkileyici haliyle siteyi müşterisine teslim eder. Teslimden sonra yaşanan sorunlarla da ilgilenerek müşteri memnuniyetini %100’e çıkarırlar. Özellikle İstanbul günümüz koşullarında web tasarım hizmetlerine etkili bir düzeyde ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması noktasında https://www.datawebtasarim.com/istanbul-web-tasarim/ internet sayfası mükemmel fırsatları sizlerle buluşturmaktadır.

   

  Devamı.. »
 • Mevlüt Hediyelikleri

  Hediye vermek hem kültürümüzün hem de dinimizin sıralaması arasında yer almaktadır. Özel başka mevlüt hediyelikleri de cemiyetlerde misafirlerinize özel hissettirecek özellikler taşıyor. Kaliteli malzemelerden imal edilen ürünler seçmek konuklarınıza verdiğiniz değeri simgelemesi bakımından önemli olmaktadır. Öte yandan özel günlerin unutulmaması ve dostlar tarafından hatırlanması da etkilidir.

  Hediye olarak indirme nitelikleri ve gerçekleri gösterme. Bunlar arasında teşbihler ve Yasin kitapları arasında önemli yer tutmaktadır. Renk bakımından da çeşitlilik göstererek farklılığı elde edilmiştir. Kendi zevkinize en uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Yazılı kitaplar özellikle talep görüyor. Yasin tehlikeleri farklı kategorilerde yer bulmaktadır.

  Ceviz Mevlüt Hediye Çeşitleri

  Verilecek hediyelere yüklenen anlamı pekiştirmek adına özel tasarımlar yaptırabilirsiniz. Mevlüt hediyelikleri verilen isim çıktımak ve hoş kokular bırakmak en çok tercih edilen alternatiflerdir. Bebek mevlütlerinde ismi cenaze mevlütlerinde merhum ya da merhumenin ismi yer alabilir. Yapılan mevlüt merasiminin özelliğine göre de not gösteriyor. Bu hediye şık bir görünümde olduğu zaman misafirler de uzun süre saklama sürmektedir. Son derece mevlütlerde hediyelik vermek, etkili bir gelenek haline geldi. Bu durum mevlüt hediyeliklerine olan ilgiyi de arttırmaktadır. Bu nedenle bu türden ürünlere avantajlı bir şekilde sahip olmak için mutlaka bu fiyatlarına dair ayrıntılı bir araştırma yapmak şarttır!

  Mevlüt Hediyeleri Neden Tercih Edilir

  Hatıra bırakmak için de hediyelik ürünler olasıli oluyor. Daha özgün uygulamalar olan şık seccadeler tercih edilen ürünler sunuluyor. Gösterişli Kuran-ı Kerim hediyeleri de manevi değeri yüksek hediye çeşitlerdendir. Güzel ve hoş sunumlar hediy harcamak arttırmak hususunda önem arz ediyor.

  Sevdiklerinizle özel günlerin heyecanını paylaşacağınız mevlüt hediyelikleri o günün hatırasını bakımından özenli özenle noktalardır. İnsanlar genellikle manevi yöne vurgu yapan ürünler tercih ediyor. Bu da hediyenin değerini ve kullanılma problemini arttıran hususlar arasında yer almasını sağlar. Hediyelerin özel olması hatıra olarak insanların saklamasında önemli bir etkiye sahiptir. Farklı ürünleri birleştirerek setler de oluşturabilirsiniz. https://www.ihvan.com.tr/mevlut-hediyelikleri internet sayfası sizlere pek çok farklı hediyelik seçeneği sunmaktadır! 

  Devamı.. »
 • Dış Cephe Cam Temizliği

  Temizlik denildiğinde yaşam alanlarının farklı bölümlerinin temizliği düşünülebilir. Binaların dış cephelerinin temizliği işte bu alanlardan biridir. Dış cephe cam temizliği farklı materyaller kullanılarak yapılmaktadır. Dış cepheye zarar verebilecek ürünler kullanılmamalı ve doğru kimyasal temizleyiciler tercih edilmelidir. Dış cephe ve cam temizliği hem görünüm açısından hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Düzenli rutinler ile temizlik işlemi gerçekleştirilmez ise dış cephe üzerinde lekeler oluşmaya başlayabilir. Aynı şekilde hava şartları yüzünden oksitlenme de oluşabilmektedir. Bu tarz problemler ile karşı karşıya kalmamak için doğru malzeme seçimi ile temizlik işlemi düzenli olarak yapılmalıdır.

  Temizlik malzemesi seçiminde bulunurken bu iş için özel olarak üretilen malzemeleri tercih etmeyi unutmayın. Bu ürünler dış cepheye uygun şekilde üretildiğinden dolayı dış cepheye hiçbir şekilde zarar vermezler. Sıradan temizlik malzemeleri tercih etmek dış cephenin durumunu olduğundan daha kötü bir hale getirebilmektedir. Koruyucu tabaka zarar görerek aşınır ve dış şartlara karşı savunmasız hale gelir. Bu gibi durumlarda oksitlenme işlemi çok daha kolay gerçekleşmektedir.

  Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

  Dış cephe cam temizliği için öncelikli olarak temizleme işleminin nasıl yapılacağı konusunda karar vermek gerekir. Temizlik işlemi için platform, sepet veya dağcı temizlikçiler gibi seçenekler bulunmaktadır. Temizlik yapılacak bölgeye göre doğru tercih yapıldıktan sonra sıra temizlik malzemelerine gelir. Dış cephe ilk kez temizlenecekse farklı malzemeler tercih edilebilirken rutin temizlikler de ise farklı malzemeler tercih edilir. Aynı zamanda dış cephe cam temizliği yapılırken hava şartlarına da oldukça dikkat edilmelidir. Rüzgarlı havalarda temizlik yapacak personelin can güvenliği tehlikeye atılacağından dolayı kesinlikle bu işlem gerçekleştirilmemelidir. Yağmurlu havalarda ise kimyasal temizleyiciler etkili bir şekilde kullanılamayacağından dolayı temizlik işlemi etkili olmayacaktır.

  Dış Cephe Cam Temizliği Yapan Firmalar

  Dış cephe temizliği oldukça tehlikeli olduğundan ve tecrübe istediğinden dolayı kesinlikle firmalardan hizmet temin edilmelidir. Dış cephe cam temizliği konusunda uzun senelerdir hizmet veren firmalar ile anlaşarak siz de kaliteli bir hizmet temin edebilirsiniz. Bu konuda sunduğumuz hizmetler hakkında bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için https://www.bagcigrup.com.tr/hizmetlerimiz/dis-cephe-cam-temizligi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Devamı.. »
 • Teknik Tercüme

  Tercüme, sadece herhangi bir kelimeyi çevirmek değildir. Çevirisi yapılan alanın veya dalın uzmanlık gerektiren bir iştir. Teknik tercüme, çevirisi yapılacak işin yanında teknik açıdan da bilgiye, donanıma sahip olması gerekmektedir. Küçük bir parçanın kocaman bir makinenin çalışmasındaki en önemli parçadır. O küçük parçanın hangi özelliklere sahip olması gerektiğini çevrilecek dilde anlatmak profesyonellik ve uzmanlık ister. Bundan dolayı teknik düzeydeki tercüme hizmetlerinin her zaman profesyonel düzeyde sunulmasını gerektiğini ifade edebiliriz. Zira teknik tercümeler her zaman detay gerektiren ve ayrıntılı bilgileri içeren bir özelliğe de sahiptir.

  Teknik Tercüme Nasıl Olmalıdır?

  Teknik bir bilgi birikimine ve bir makinenin bir aletin veya elektronik bir cihazın kurulumunda gerekli alt yapıya sahip olması gerekmektedir.  Teknik tercüme nasıl olur; teknik bilgiye sahip olarak kullanım kılavuzunun en anlaşılır dilde çevirisini yapmak, kısa ve öz bir biçimde ifade etmelidir. Her bir çeviri, çeviri yapanın sorumluluğu altındadır. Ve işin son kısmıdır. Çalışmayı yapanın neyi nasıl anlatmak istediğini, hangi cihazın ne işe yaradığını bilmesi gerekir. Hem teknik bilgi, hem de terminolojisi kelime yani dağarcı geniş, anlatımı da kolay olmalıdır. 

  Çevirmenin yapacağı teknik tercümede, kendi alanında kolaylıklar sağlaması gerekir. Örneğin; karmaşık bir şekilde yazılmış bir belgenin çevirisi yapılırken, çevirmen bunu kullanıcının kolaylığı için maddeler halinde yazması çok daha rahat bir anlama sağlayacaktır. Tüm teknik kılavuzlar, raporlar, makaleler çevirmeninde teknik alanında uzman olması gerekir. Bir ürünün yeterli terminolojisine, teknolojiye sahip olmak zorundadır.

  Teknik Tercümede Hangi Konular Vardır?

  Her tercüme alanının konusu, ihtisası farklıdır. Teknik tercümenin konuları; makine, mimarlık, mühendislik, elektrik, elektronik, uzay teknolojisi, iletişim daha çok yer almaktadır. Teknik tercümelerde belgelerin, resmi bir evrak, resmi doküman veya uzmanının en ufak bir kelime veya anlamı hatalı ise çok büyük sorunlarla karşı gelinmektedir. Eğer bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız önceliğiniz, yüksek bilgi ve tecrübe sahibi bir tercüme bürosu ile çalışma yapmanızdır. Bu kapsamda teknik tercüme hizmetleri için büromuzun ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz! Böylece tam da aradığınız özellikleri kapsayacak bir nitelikte olan tercüme hizmetleriyle tanışmış olursunuz!

  Devamı.. »
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi