Sincikhaber.Net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hurda Magnet

 Sisteminin tamamı mıknatıs özellikli teknolojiden oluşan hurda magnetler, hurda malzemelerin taşınabilmesi amacı ile geliştirilmektedir. Büyük bir mıknatıs sistemine sahip olan hurda magnet ürün yelpazesi, iki adet forma sahip bulunmaktadır. Bunlardan ilki dikdörtgen şekle sahip olan hurda magnet çeşitleri olarak üretilmektedir. Diğeri ise yuvarlak bir forma sahip olan hurda magnet çeşitlerini oluşturmaktadır. Genel olarak yuvarlak forumdaki hurda magnet çeşitleri tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise diğer forma göre daha avantajlı konuma sahip bulunması gerekmektedir.

 

Çeşitlerin Değişen Özellikleri

Dikdörtgen forma sahip olan hurda magnet çeşitleri, döküm ve kaynak özellikler içermektedir. Yuvarlak forma sahip olanlar ise yekpare döküm halinde üretilmektedir. Bundan dolayı da manyetik alan kaybı en az seviyeye indirgenmektedir. Yüksek miktarda tutma ve çekme özelliğine sahip bulunmaktadır. Her iki formda bas-tr tarafından üretilen hurda magnet çeşitleri, hem güvenlik hem de dayanıklılık açısından benzerlik göstermektedir. Her iki formun sisteminde bulunan üç adet zincir ile bu özellikler kendini göstere bilmektedir.

 

Hurda magnet çeşitlerinden olan ve dikdörtgen forma sahip magnet, özellikle tramers bağlantıları sayesinde, başta çelik ve demir fabrikaları olmak üzere boru sanayinde üretilen metallerin kaldırılma işleminde kullanılmaktadır. Yuvarlak forma sahip olan diğer çeşit ise, özellikle döküm ocaklarının beslenmesinde uygulanmaktadır. Ayrıca hurda araçlarının kaldırılması ya da taşınması ile hurda metallerin bir noktadan başka bir noktaya aktarılmasında da bu sisteme ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Hurda magnet sisteminin kullanım periyodu yüzde yetmiş beş oranında bulunmaktadır. On dakika boyunca sistem aktif halde tutula bilmektedir. Sistem, iki yüz yirmi volt değerine sahip bir elektrik enerjisi ile çalışabilmekte ve sistem terminal kutusu sayesinde kolayca erişilebilecek bir tasarıma da sahip olarak imal edilmektedir. Bir nevi elektro manyetik kaldıraç gibi görülmektedir.

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi