Adıyaman Sincik Haber - Sincikhaber.Net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Sahte Gözlükler Nasıl Ayırt Edilir?

Aslında ilk elinize aldığınız anda bile kalitesiz bir gözlük olduğunu anlamanız mümkün. Ancak oldukça özenerek yapılmış sahte ürünler de maalesef mevcut. İnsanları kandırıp paralarını almak isteyen kalpazanlar bu ürünleri birebir şekilde üretebilmekteler. Bu sebeple de dikkatli olmakta fayda var. Sahte gözlükleri anlayabilmek için bakmanız gereken en önemli yer kesinlikle camlardır. Güneş gözlüğü satış sitesi Cem Optik özellikle bazı noktalara dikkat çekiyor: Camlar üzerinde herhangi bir kabarık ve kabarcık olmaması gerekmektedir. Eğer kabarcık bulunuyorsa bu sahte olduğuna dair önemli bir işaret olabilmektedir. Yine dikkat edilmesi gereken nokta camların esnekliğidir. Orijinal gözlüklerde kesinlikle camlar esnemez, ancak sahte camlarda esneme gerçekleşir. Eğer camlar esniyorsa %100 sahtedir. Bir diğer yöntemde büyüteç kullanır gibi camları kullanmanızdır. Camları kendinize uzaklaştırıp yakınlaştırarak kalite farkını anlayabilirsiniz. Eğer bu yakınlaştırma sırasında görüntü bozuluyorsa, bu sahte olduğuna dair önemli bir bulgu olabilir.

 

Araç Kullanırken Güneş Gözlüğü Kullanılır mı?

Araç kullanırken güneş gözlüğü takmanın temelde herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi gözlük çerçevesinin kalınlığıdır. Fazlaca kalın çerçeveye sahip gözlükler, görüşü azaltmaktadır. Bu sebeple ince çerçeveli bir model seçmek, araba kullanırken daha sağlıklı olacaktır. Rachel Paris modelleri içerisinde araba kullanımına son derece uygun ince çerçeveli modeller bulunmaktadır.

 

Yüze Uygun Güneş Gözlükleri Nasıl Seçilir

Güneş gözlükleri aslında daha çok sağlık endişeleri ötürü kullanılması gerekirken, daha çok moda olduğu için satın alınmaktadır. Bu da gözlük seçiminin ve gözlük tasarımının oldukça önemli hale gelmesini sağlamıştır. Öncelikli olaran yuvarlak yüzlerden bahsedelim. Yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler, yuvarlak gözlük kullanmamalıdır. Bu pek uyumlu olmayacakır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin, kare yahut dikdörtgen camlı gözlük takmaları daha iyi bir görünüş sağlayacaktır. Bu yüzün daha uzun görünmesini sağlar. Kalp şekline yüz hatlarına sahip olan kişilerin de yuvarlak gözlük kullanması pek iyi olmaz. Seçilebilecek en doğru gözlük modeli, alt çerçevesi geniş olan gözlük modelleridir.

Yuvarlak gözlüklerin kullanımının en uygun olduğu yüz tipi yüz hatları sert ve kare yapılı olan kişilerdir. Yüzdeki sertliğin hafiflemesini sağlayan yuvarlak camlı gözlükler, oldukça doğru bir tercih olacaktır. Oval yüzler için ise her türlü gözlük tipi uygundur. Bu açıdan oldukça şanslı olan oval yüzlüler, rahatlıkla tercih yapabilmektedirler.

 

Detaylı Bilgi: https://www.optikavm.com.tr/kategori/gunes-gozlugu#labels=5-2

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi