Sincikhaber.Net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Ve Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

 Bazı ilaçlar kanda bulunan PDE5 enziminin işlevini azaltır. Bu şekilde damarları çevreleyen kasların gevşemesini sağlar. Sertleşme açısından gerekli kan akışının oluşmasına katkıda bulunmaktadır.

 

 Böylelikle kan akışı sorunu çözümlemesi ile sertleşme şikayetleri de ortadan kalkmaktadır. Tadalafil, sildenafil, avanafil ve vardenafil sertleşmeye iyi gelen ilaçlar olarak bilinir.

 

 Sildenafil 1998 yılı itibari ile kullanılmaktadır. Tadalafil ve vardenafil 2003 yılından beri kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaçlardan daha sonra çıkan avanafil ise 2013 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar kullanım onaylıdır.

 

 EMA Tarafından Onaylı İlaçlar

 

 Avrupa İlaç Ajansı olan EMA tarafından onay alınarak kullanıma sunulmuştur. Avrupa Üroloji Derneği tarafindan hazırlanan rehberde erektil disfonksiyon tedavisinde ilk basamak olarak önerilmektedir. Bu ilaçlar kullanıldığı an itibari ile sertleşme oluşturmazlar.

 

 Cinsel bir uyaran olması sonucunda sertleşme oluşur. Cinsel uyaran olduğu anda peniste sertleşmeyi sağlayan bu ilaçlar yeterli çözüm sunamadığında diğer yöntemler kullanılır. Penil enjeksiyon ve vakum cihazları gibi alternatif yöntemler kullanılır.

 

 İlaçlardan Fayda Yoksa, Mutluluk Çubuğu

 

 Enjeksiyon ve vakum cihazları vb. yöntemler ameliyat gerektirmez. Bu yüzden öncelikli olarak tercih edilir. Ancak kalıcı bir çözüm sunmamaktadır. Bu yöntemlerde sadece geçici bir süre fayda göstermektedir.

 

 Bütün bu çözüm yöntemlerinin fayda etmediği durumlarda ise mutluluk çubuğu implantasyonu ile kalıcı çözüm sağlanabilmektedir.

 

 Erektil disfonksiyon tedavisi için kullanılan ilaçlar bile penis içerisinde olan kan akışını artırarak sertleşmeyi sağlamaktadır. İlaç kullanımından sonra İyileşmenin görülmemiş olabilir. Bu durumlarda diğer yöntemler de etki göstermeye bilmektedir.

 

 Erektil disfonksiyon şikayetine diğer yöntemlerin çözüm olmadığı durumlarda, istenir ise penil protez uygulanmaktadır. Bu protezler penis içerisinde yer alan kanallara yerleştirilir. Yerleşim kanalları, daha önce sertleşmeyi sağlayan corpus cavernosum ismini alan kanallardır.

 

 Tek Parçalı ve Üç Parçalı Protezler ile Aralarındaki Farklar

 

 Mutluluk çubuğu denilen penil protezi, temelde tek parçalı ve üç parçalı iki farklı protezlerden oluşur. Hasta bireylerin ihtiyacına göre tercih yapılabilmektedir.

 

 Tek parçalı protezin özelliği, bükülme açısı sayesinde kolayca dik konuma getirilebilir. Hızlı sertleşme oluşumu sağlar. Üç parçalı protezler pompa ile şişirilerek sertleşmesi sağlanır.

 

 Tek parçalı protezler uygun ekonomik maliyet içerir. Uzun süre boyunca kullanım imkanı sunar. Daha çok bunun için tercih edilir. Üç parçalı protezler sürekli sertleşme hissi oluşturmaz. Sertleşmenin daha doğal görünmesini sağladığı için tercih sebebi olabilmektedir.

 

 Sertleşme sorununda kullanılan protez erektil disfonksiyonda kalıcı çözüm sağlamaktadır. Bu nedenle tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi