Sincikhaber.Net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Sıvı Altı Ano Profili

Binaların yapımı esnasında duvar yüzeyi olarak tanımlanan kısımda gerçekleştirilen sıva işleminin pürüzsüz ve eşit bir şekilde yapıya dağılımının sağlanması gerekir. İşte bu noktada devreye sıvı altı ana profili girmektedir. Bu profil sayesinde sıva işlemi her yüzeye eşit bir şekilde dağılır ve böylece binanın duvarları pürüzsüz ve şık bir görünüme sahip  olmuş olur.

Sıvanın üzerine binanın boyama işlemi gerçekleştirileceği için alttaki sıvanın da pürüzsüz ve boya dengesini zedelemeyecek yapıda olması gerekir. Bu nedenle günümüzde sıvı altı ana profillerinin kullanımı oldukça önem arz etmekte ve yapımını gerçekleştireceğimiz yapılar için  olmazsa  olmaz kriter konumundadır. Binanın sağlamlığını artırmak için de özellikle sıvı altı ano profillerini tercih etmeliyiz.

Ano Profil Türleri

Ano Profil türleri yapımını gerçekleştireceğimiz bina da kullanılan yapı malzemelerine ve türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Günümüzde daha çok binaların duvarlarının yüzey kısımlarına yerleştirilen su altı ana profillerinde dayanıklılığı ve sağlam görünümü artırmak adına alüminyum anaprofilleri tercih edilmektedir. Yapımında tercih edeceğimiz profilin kalınlık oranının fazla olması da duvarların sağlamlılığını ve uzun ömürlülüğünü artıracak olan diğer faktörler arasında yer almaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz profil türleri her yapıda farklılık arz etse de ortalama standardı bu şekilde olmaktadır. Genel olarak inceleme ve gözlem yapıldığında ise karşımıza çıkan tabloda daha çok binalarda alüminyum sıvı altı ana profil türlerinin kullanım alanının daha yaygın olduğunu görmekteyiz.

Sıvı Altı Ano Profili Nasıl Kullanılır?

Bina duvarlarında direk boyama işlemine geçildiğinde bu hoş bir görünüm yansıtmayacak ve alt tabakada pürüzlü  bir yapı ortaya çıkacaktır. İşte bu nedenle binaların duvar kısmında bu görünümü engellemek adına sıvı altı ana profili mutlaka kullanılmalıdır. Binada kullanılacak olan sıvı altı ana profilleri için kaliteli ve sağlam malzemeler tercih edilmelidir.

Bunun için de piyasada bulunan ürün çeşitliliğini de göz önün alarak ayrıntılı bir araştırma yapılmalı ve gerektiği durumlarda da bir uzmandan bu noktada destek alınmalıdır. Çünkü sıvı altı ana profili kullanımı binada kullanılan yapı malzemesine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Siz de http://www.vesnametal.com.tr/urunlerimiz/siva-alti-ano-profili/ internet sayfasını ziyaret ederek; bu ürüne etkili bir düzeyde sahip olabilirsiniz!

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi